Akupresür Yöntemiyle Akupunktur EğitimiAKUPRESÜR YÖNTEMİYLE AKUPUNKTUR EĞİTİMİ NEDİR?

Akupresür yöntemi, uzun yıllardır Çin tıbbında kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde, belirli noktalara baskı uygulanarak kişinin vücudundaki enerji akışının rahatlatılması amaçlanır.

Akupresür yöntemi ile akupunktur eğitimi öncelikle insan vücudunun enerji akış sistemi hakkında bilgi verilir. Daha sonra belirli noktaların nerede olduğu ve bunların nasıl uyarılması gerektiği öğretilir. Bu noktaların uyarlama yöntemleri ise el, parmak, aletler ya da çeşitli yöntemlerle yapılabilir.

Eğitim ayrıca, akupresürün farklı hastalıkların tedavisinde nasıl kullanılabileceği konusunu da kapsar. Örneğin, sırt ağrısı, boyun tutulması, migren gibi rahatsızlıkların yanı sıra, uyku sorunları, sinirlilik gibi psikolojik problemler için de akupresür kullanılabilir.

EĞİTİM KONULARI

– Akupresür Nasıl Çalışır?
– Akupresür Noktaları
– Akupresür Ne İçin Kullanılır?
– Akupresürün Faydaları Nelerdir?
– Yin-Tang Üçüncü Göz Noktası
– He Gu Noktası
– Lao Gong Noktası
– Nei Guan Noktası
– Tai Chong Noktası
– Qi Hai Shu Noktası
– Moxa Tedavisi
– Etyoloji


Sertifika programlarında, meslek elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri arttırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir. Bu programlarda mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanlarının kalitesini arttırmak amaçlanmaktadır. Kişisel gelişim alanındaki bu sertifikalar mesleğin gerektirdiği kanun mevzuatı ve eğitim gereklilikleri karşılamak suretiyle kullanılabilir.